Ju duhet ndihme? Chat online
Albanian English Македонски
Bookmark | Rreth nesh | Newsletter | Kontakt | Partner login | B2B
facebook twitter Google+ YouTube YouTube

Krijo pushimet e tua - Per cfare jeni te interesuar?

Pushime ne plazh

Zgjidhni mes plazheve te bardha te Palmes, Rivieres Turke, Greqise apo resorteve perrallore te ishujve Maldives e Seychelles per te kaluar pushimet. Ju duhet vetem te mendoni si doni t’i kaloni pushimet e vitit dhe ne do t’iu bejme realitet.
Rezervoni pushimet verore me Vas Tour dhe do te mund te shijoni plazhet mahnitese, ditet me diell, klimen fantastike dhe mikpritjen vendase ne disa nga destinacionet me te njohura boterore. Gama e hoteleve qe Vas Tour ofron eshte e gjere duke filluar nga hotelet familjare, resorte all inclusive, resortet per te kaluar muajin e mjaltit e deri te resortet me luksoze.

Ja cilat jane disa nga plazhet tona te preferuara!


Antalya

Albania
Palma de Mallorca


Macedonia
Sharm el-Sheikh

Montenegro
Legjenda thote se 2000 vjet me pare mbreti Attalos II i Pergamon-it dergoi njerezit e tij per te zbuluar “Parajsen ne Toke”. Ata gjeten nje bregdet mahnites, me uje te kalter nen shkembinjte spektakolare te masivit Taurus. 
Kete vend monarku i vetekenaqur e quajti  Attalia - Antalya … 
E shtrire ne Rivieren Turke, Antalya shquhet per bukurite natyrore dhe vlerat arkeologjike. Ky rajon ka bregdetin me te bukur dhe me te paster pergjate Mesdheut. Perveç plazheve te kalterta dhe sfondit mahnites malor aty do te gjeni ushqim te mire, argetim dhe valle deri ne agim. 
Ne Antalya ka qendra tregtare ku mund te beni blerje si dhe shume restorante me prodhime deti, te cilat do te kenaqin shijet tuaja. Antalya eshte vendi ideal per adhuruesit e diellit. 


me shume
Ka qene viti 1950 kur zbarkoi charteri i pare ne Majorka, ishullin me te madh te Baleareve. Ne ditet e sotme numri i vizitoreve arrin me shume se 10 milione ne vit - pjesa me e madhe e te cileve jane ne kerkim te plazheve te bardha, klimes se ngrohte mesdhetare dhe gatimeve tipike spanjolle.
Vitet e fundit Palma eshte kthyer ne nje destinacion popullor per shqiptaret. Familjaret zgjedhin te pushojne ne resorte te medha ne zonat e qeta te Playa de Palma, Palmanova, Illetas etj, nderkohe qe te rinjte me se shumti zgjedhin zonat e gjalla me gjire perrallore te Magallufit apo Arenalit.
Palma de Mallorca, ose thjesht Palma, kryeqyteti i Ishujve Baleare, eshte nje qytet elegant, i gjalle dhe i mbushur me histori.


me shume
Sharm el Sheikh eshte nje nga destinacionet turistike me popullore te botes arabe. Ka shume arsye per te vizituar Sharmin, nese nuk jeni turist i zakonshem qe pelqen te rrije shtrire ne plazh cdo dite. Ai eshte nje nga vendet me te njohura ne bote per zhytje, nderkohe qe nje shetitje ne shkretetire eshte nje aventure e paharrueshme.
Ky kombinim mes shkretetires dhe plazhit eshte me te vertete i vecante dhe te ben te ndihesh sikur je ne nje planet tjeter.
Per ate qe jane ne kerkimit te diteve me diell, qe jane te dashuruar pas notit dhe zhytjeve, Sharmi eshte nje copez parajse. Mundesite jane te shumta edhe kur behet fjale per tipet e resorteve, ndaj pushoni ne Detin e Kuq dhe do te perjtoni nje vere te paharrueshme.

 
me shume
Greqia

Croatia
Maldives

Bosnia and Hercegovina
Mal i Zi

Greece
Ishulli i Kretes eshte nje nga destinacionet me te preferuara nga turistet per pushime verore dhe nuk eshte e veshtire te kuptosh perse. Ai ofron plazhe te kaltra, peisazhe qe te lene pa fryme, kulture dhe histori. Kreta ishulli me i madh i Greqise dhe me jugor i Evropes shquhet per kontrastin qe krijohet mes detit te pafund dhe maleve te larta. Ne Krete gjithashtu do te gjeni restorante qe sherbejne prodhime te fresketa dhe te shijshme deti, nderkohe adhuruesit e kultures do te mund te vizitojne kishat bizantine dhe afresket ne brendesi te tyre.
Ishulli i Korfuzit gjendet ne bregun perendimor te Greqise. Ai gezon klime te ngrohte mesdhetare, plazhe te shkelqyera qe e kane ktheyer ate nje destinacion mjaft popullor. Nje nga gjerat me te rendesishme te ishujve grek, dhe Korfuzi nuk ben perjashtim, eshte ushqimi dhe vera. Tavernat e Korfuzit nuk do t’iu zhgenjejne me recetat speciale gatuar me produkte te fresketa vendase. 
me shume
Imagjinoni parajsen dhe ndoshta ajo do t’iu ngjasoje me Maldives. Republika e Maldives perbehet nga me shume se 1000 ishuj koralor, qe ofrojne plazhe me rere te bardhe, ujera te kaltra dhe palma gjigande. Jo te gjithe keta ishuj jane te banuar, por ata qe jane kane resorte vertete impresionuese.
Shtojni kesaj faktin qe do te mberrini ne resort me hidroplan apo varke dhe pervoja behet edhe me emocionuese.
Zhytja dhe sporte te tjera ujore praktikohen shume ne keto ishuj me jete detare te pasur qe perbehet qe nga koralet e ndritshme si neon deri te peshqit e pazakonte dhe te mrekullueshem te tropikut. Koha me e mire per te vizituar ishujt eshte sezoni i ngohte dhe pa rreshje nga dhjetori ne prill.
Angazhohuni duke bere “asgje” gjate pushimeve ne Maldive – nje vend ku ritmi i jetes shkon mes berjes se banjove te diellit, notit dhe zhytjes...
me shume
Bregdeti i Malit te Zi mund te jete fare mire skena e nje filmi me detin e smeralde dhe qytetet e fortifikuara te stilit venecian. Lord Bajroni, i cili e vizitoi Ballkanin ne fillim te shek te 19-te e pershkroi kete pjese te Adriatikut “si piketakimin me te bukur mes tokes dhe detit”. Riviera e Malit te Zi u be edhe me popullore ne fillim te viteve ’50, kohe kur Elizabet Tejlor, Sofia Loren dhe Merlin Monro kaluan pushimet e tyre ne kete destinacion. Ato qendruan ne ishullin magjik te Shen Stefanit, i cili “sheh” kah maleve te erreta qe i dhane emrin ketij vendi. Ne Mal te Zi do te gjeni qetesine e liqeneve italiane, bregdet te thyer si te ishujve grek dhe klimen e San Tropes. Ne te njejten kohe eshte dallueshem nje vend i ballkanik ku ne tavoline sherbehet konjak arre nese drekoni ne Kotorr apo Perast, ndersa rruget jane te mbushura me shtepi te ndertuara me gure te bardhe. Shen Stefani dhe Riviera e Budves perbejne zemren e kultures se plazhit ne Mal te Zi.
Member Vas Group

Faqja eshte duke kerkuar ne baze te kerkesave tuaja

Ju lutemi te prisni...