Te Rritur(12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Kerko
Dhome1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Dhome 1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Shto Dhome |

Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Pushime ne Antalya

VINI RE!

Ju lutem klikoni "Always allow pop-ups for www.vas.al" ne browserat tuaj, ne qofte se ju bllokohet kerkimi ne seksionin Charter. (Chrome, Mozilla, Internet Explorer)

Rezervo Bileta Sporti

Bileta sporti, formula 1, basketboll, futboll, koncerte, evenimente me Vas Tour.

Charter Antalya

Zgjidhni mes plazheve te Rivieres Turke per te kaluar pushimet tuaja.

      

Historiku i Qytetit
 • • Legjenda thote se 2000 vjet me pare mbreti Attalos II i Pergamon-it dergoi njerezit e tij per te zbuluar “Parajsen ne Toke”.
 • • Ata gjeten nje bregdet mahnites, me uje te kalter nen shkembinjte spektakolare te masivit Taurus.
 • • Kete vend monarku i vetekenaqur e quajti Attalia - Antalya.
 • • E shtrire ne Rivieren Turke, Antalya shquhet per bukurite natyrore dhe vlerat arkeologjike. Ky rajon ka bregdetin me te bukur dhe me te paster pergjate Mesdheut. Perveç plazheve te kalterta dhe sfondit mahnites malor aty do te gjeni ushqim te mire, argetim dhe valle deri ne agim.
Destinacionet Kryesore
 • • Lara - Festat ne plazhin e Lares japin mundesine per te shfrytezuar me se miri diellin, reren dhe gjithashtu detin klasik, ne nje nderthurje te luksit, modernes, ekskursioneve dhe jetes se nates.
 • • Kemer - Ka nente fshatra terheqese ne periferi te maleve Tourus. Ne Kemer, pylli, deti dhe malet shkrihen me njeri-tjetrin dhe ofrojne nje mjedis ideal per pushime te mrekullueshme.
 • • Belek - Nje parajse e vertete per turistet ne bregdetin e Mesdheut. Ndodhet 30 km ne lindje te provinces se Antalyas.
 • • Alanya - Nje rajon mbreselenes, i vendosur ne nje gadishull qe duket si zgjatimi jugor i maleve qe ndodhen fare prane detit.
Klima ne Antalya
 • • Stina e veres eshte e nxehte, ndersa dimri eshte i ftohte dhe i lagesht ne Antalya. Gati 300 dite te vitit jane me diell dhe mund te behet plazh nga Prilli deri ne Nentor. Temperatura mesatare e detit eshte 28°C ne vere.
 • • Nese deshironi te kaloni naten ne bregdet mund t'ju nevojitet nje shall.
 • • Duhet te jeni te pergatitur per shirat e pasditeve nese keni vendosur ti kaloni pushimet tuaja ne muajin Prill.
 • • Pervec argetimit ne det e nen rrezet e diellit, ju keni gjithashtu mundesine per te bere ski ne malet Taurus. Nese deshironi te ngjiteni deri ne maje, duhet patjeter te merrni me vete bluze, corape dhe kepuce.
Kuzhina Tradicionale
 • • Mengjesi turk eshte i larmishem me perberes te shumte si: djath, mjalte, recel, ullinj, proshute, veze, gjalpe, domate, buke.
 • • Qebapi eshte gatim tradicional dhe nga me te preferuarit per dreke.
 • • Darkat ne Turqi fillojne gjithmone me antipasta dhe gatimet me te shpeshte ne tryezat turke jane: japrake, pure, haydari, cacik, hibes, humus. Asgje nuk duhet humbur nese vizitoni kete vend.
 • • Embelsirat me te famshme per Turqine jane bakllavaja, kadaifi, hallvasi etj. Po kaq e famshme eshte dhe "akullorja e djegur".
 • • Pija tipike per Turqine eshte caji i cili konsumohet ne cdo kohe.

Vleresime Turistesh

 • Kjo është hera e dytë që bashkëpunoj me Vas Tour, duke qënë se herën e parë, për pushimet verore në Turqi mbeta shumë e kënaqur. E njetja gjë vlejti edhe për pushimet e kësaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shperoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

Rreth Vas Tour

Tour Operator që ofron pushime gjatë gjithë vitit. Vas Tour e mbeshtet punën e tij në një staf shumë profesional si dhe me një eksperiencë të konsiderueshme në fushën e shërbimeve. Vas Tour ka në përbërjen e tij, një network të organizuar. Produktin e Vas Tour ju mund ta gjeni në një rrjet të konsiderueshëm në më shumë se 750 agjenci udhëtimi në Austri, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e Meksikë. Vas Tour ofron sherbime jashtë vendit në të gjitha destinacionet e përmendura në broshurë dhe në Web.

Menyrat e Pageses

Telefonate Falas +355