Te Rritur(12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Kerko
Dhome1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Dhome 1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Shto Dhome |

Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Pushime ne Bullgari

Hotele ne Bullgari

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Rezervo Bileta Sporti

Bileta sporti, formula 1, basketboll, futboll, koncerte, evenimente me Vas Tour.

Plazh ne Bullgari

Zgjidhni mes plazheve te Rivieres Bullgare per te kaluar pushimet tuaja.

Pikat Turistike
 • • Katedralja Alexander Neviski: e ndertuar per nder te renies se Ruseve per çlirimin e Bullgarise.
 • • Koprivshtitsa: Nje qytet i bukur ku kombinohet arkitektura dhe historia.
 • • Etar: Muze i jashtem, i cili tregon menyren e jeteses gjate ringjalljes kombetare ne Bullgari.
 • • Manastiri Rila: Manastiri Ortodoks me i madh dhe me i njohur.
Destinacionet Kryesore
 • • Plovdiv: Qytet i bukur, i njouhr per amfiteatrin e tij Romak, ne te cilin mbahen akoma evente.
 • • Veliko Tarnovo: Qytetet me te vjeter dhe me te bukur me shtepi qe gjenden mbi lumin Yantra.
 • • Nesebar: Qytet romantik i trashegimise boterore, me kisha te shumta te stileve mesjetare.
 • • Sofia: Kryeqyteti i Bullgarise me monumente te shumta te stlit Bizantin.
Klima ne Bullgari
 • • Koha më e mirë për të viziuar Bullgarinë është ndërmjet muajve Maj dhe Shtator
 • • Dhjetori dhe Janari kanë temperatura ndërmjet -10°C dhe 15°C
 • • Temperatura mesatare ne verë 30°C. Në Danub temperaturat janë ndërmjet -25°C dhe 40°C.
 • • Ne zonat malore rreshje debore bien ne te gjithe vendin gjate muajve Dhjetor-Mars.
Kuzhina Tradicionale
 • • Tarator: Perzierje e kosit me kungull ne nje supë te ftohte.
 • • Banitsa: Një lloj mbushje e rrumbullakët me djathë. Djathi eshte shume i perdorur ne Bullgari.
 • • Kavarma: Eshte çomlek me byftek dhe me perime te ndryshme.
 • • Sallata shopska: Perime te ndryshme si domate, kungull,te perziera me hudhra dhe djathë.

Vleresime Turistesh

 • Kjo është hera e dytë që bashkëpunoj me Vas Tour, duke qënë se herën e parë, për pushimet verore në Turqi mbeta shumë e kënaqur. E njetja gjë vlejti edhe për pushimet e kësaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shperoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

Rreth Vas Tour

I pari tour operator shqiptar qe ofron pushime gjate gjithe vitit. Vas Tour e mbeshtet punen e tij ne nje staf shume profesional si dhe me nje eksperience te konsiderueshme ne fushen e sherbimeve. Vas Tour ka ne perberjen e tij, nje network te organizuar. Produktin e Vas Tour ju mund ta gjeni ne nje rrjet te konsiderueshem ne me shume se 550 agjenci udhetimi ne te gjithe Shqiperine si dhe Kosove e Maqedoni. Vas Tour ofron sherbime jashte vendit ne te gjitha destinacionet e permendura ne broshure dhe ne Web.

Menyrat e Pageses

Telefonate Falas +355