Te Rritur(12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Foshnje (0-2 yrs)
Kerko
Dhome1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)
Dhome 1
Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Shto Dhome |

Te Rritur (12 +yrs)
Femije (2-11 yrs)

Pushime ne Itali

Hotele ne Itali

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Rezervo Bileta Sporti

Bileta sporti, formula 1, basketboll, futboll, koncerte, evenimente me Vas Tour.

Plazh ne Itali

Zgjidhni mes plazheve te Rivieres Italiane per te kaluar pushimet tuaja.

Pikat Turistike
 • • Colosseum - Amfiteatri me i madh e me i famshem ne boten Romake. Ne te mund te qendronin 50.000 spektatore, te cilet futeshin ne ndertese nga jo me pak se 80 hyrje.
 • • Liqeni Como - Nje zone e mbushur me vizitore per shkak te kombinimit te ajrit te fresket, ujit, maleve dhe klimes se kendeshme.
 • • Kulla e Pizes - Ndertuar gjate nje periudhe prej 177 vitesh. Inxhinieret ndertuan kate te larta, me njeren ane me te gjate se tjetra per te kompensuar animin.
 • • Cinque Terre - Perbehet nga pese fshatra te dalluara per bukurine e tyre. Pjese e dukshme e bukurise se kesaj zone eshte mungesa e zhvillimit modern.
Destinacionet kryesore
 • • Napoli - Nje nga qytetet metropolitane me te populluara.
 • • Sicilia - Ishulli me i madh ne Detin Mesdhe, nje rajon i pavarur i Italise qe gjithashtu perfshin shume ishuj te tjere me te vegjel.
 • • Milano - Konsiderohet gjeresisht si nje qender e madhe e modes dhe terheq mjaft turiste per te vizituar thesaret e famshme boterore si piktura e Leonardo da Vincit, Darka e Fundit, La Scala Opera House, Castello Sforzesco dhe nje nga katedralet Gotike me te medha te botes.
 • • Venecia - Nje qytet unik i ndertuar mbi nje lagune e rrethuar nga Deti Adriatik. Nje arkipelag prej 118 ishujsh, te gjitha te lidhura nga qindra ura te bukura e kanale piktoreske.
Klima ne Itali
 • • Italia nuk eshte nje vend i madh, por klima nga maja e deri ne fund eshte e ndryshueshme gjate gjithe vitit. Per me teper, me brigjet e gjata dhe vargjet malore, temperatura mund te ndryshoje ne cdo minut nese levizni nga njeri qytet ne tjetrin.
 • • Temperaturat e dimrit ndryshojne shume ne te gjithe vendin nga klima Alpine ne veri ne klimen mesdhetare ne jug. Temperatura mund te jete nen zero ne Milano, nderkohe qe ne Palermo eshte 20°C.
 • • Ne vere keto diferenca jane me te pakta. Ka dallime te medha mes rajoneve bregdetare dhe ne brendesi te vendit. Malet krijojne shume mikroklima. Temperatura me e ulet e regjistruar ne Itali eshte -29°C.
Kuzhina Tradicionale
 • • Pasta Carbonara - Kjo pjate e thjeshtë italiane me makarona e merr emrin nga "Carbone" qe do te thotë qymyr. Kjo ishte një pjate e famshme e minatoreve te qymyrit.
 • • Caprese Salad with Pesto Sauce - Domate te lëngshme dhe sallatë me djathë mocarela, me salcë pesto te fresket.
 • • Panzanella - Sallatë toskane me buke, ideale për stinen e verës. Nuk ka një recetë të veçantë, por dy përbërësit që nuk ndryshojnë janë domatet dhe buka.
 • • Panna Cotta Me Raspberry Coulis - Një ëmbëlsirë e bërë me xhelatinë, krem dhe qumësht. Sherbehet e ftohte me raspberries. Panna Cotta, do të thotë "krem i gatuar".

Vleresime Turistesh

 • Kjo është hera e dytë që bashkëpunoj me Vas Tour, duke qënë se herën e parë, për pushimet verore në Turqi mbeta shumë e kënaqur. E njetja gjë vlejti edhe për pushimet e kësaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shperoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

Rreth Vas Tour

Tour Operator që ofron pushime gjatë gjithë vitit. Vas Tour e mbeshtet punën e tij në një staf shumë profesional si dhe me një eksperiencë të konsiderueshme në fushën e shërbimeve. Vas Tour ka në përbërjen e tij, një network të organizuar. Produktin e Vas Tour ju mund ta gjeni në një rrjet të konsiderueshëm në më shumë se 750 agjenci udhëtimi në Austri, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e Meksikë. Vas Tour ofron sherbime jashtë vendit në të gjitha destinacionet e përmendura në broshurë dhe në Web.

Menyrat e Pageses

Telefonate Falas +355